П’ятниця, 1 Липня, 2022

Закордонні паспорти та ID-картки: що змінилось під час війни й де оформляють у Сумах

Представниця Сумської Державної міграційної служби, повідомляє сайт sumy-yes, розповіла нашим журналістам про те, чи можна відновити втрачений документ, зробити та продовжити термін закордонного паспорта. Також розповіла за яку ціну можна оформити документи у Сумській області.

З першого дня вторгнення росії в Україну міграційна служба в Сумській області була змушена тимчасово призупинити роботу. Й задля збереження та захисту персональних даних українців Управління від’єдналася від власних інформаційних систем. 

Після того, як область звільнили від окупації, міграційна служба поступово почала відновлювати свою роботу.

З 19 квітня підрозділи міграційної служби запрацювали. Станом на 23 травня не відновили роботу два підрозділи – Сумський відділ No1 та Тростянецький сектор, – розповіли у Сумській Державній міграційній службі.

– Протягом цього часу ми оформили 6151 заяви на отримання закордонних паспортів та 2474 – на отримання ID–карток.

Сумську область й надалі обстрілюють, тому, Управлінням прийнято рішення щодо часткового скорочення тривалості роботи служби. Відтак адміністративні послуги надаються з 10:00 до 14:00.

Куди звертатися сумчанам

Для оформлення внутрішнього чи закордонного паспорта можна звернутися до будь-якого підрозділу Управління ДМС у Сумській області за місцем фактичного проживання.

Адреси Управління за час воєнного стану не змінилися. Втім, задля безпеки у відкритому доступі зараз їх не розміщують. Уточнити, у разі необхідності, можна (з понеділка по п’ятницю) за телефоном – 61 01 55 або через особисті повідомлення на офіційну сторінку Управління у facebook.

Нагадаємо, підрозділи Управління працюють з вівторка по суботу включно. Неділя та понеділок – вихідні дні.

Дізналися й про те, які ще документи можна зробити та яка їхня вартість.

В Управлінні також можна оформити ID-картку, продовжити дію закордонного паспорта. А також вклеїти фото дітей у закордонний паспорт одного з батьків.

Сумчани також можуть скористатися послугою одночасного оформлення ID-картки та закордонного паспорта, яка 23 травня запрацювала в Україні.

Скільки коштує оформлення документів?

Як розповіли у відомстві, вартість оформлення документів не змінилася.

– Оформлення закордонного паспорта коштує 733 гривні, терміновий – 1085 гривень. Оформлення внутрішнього паспорта (ID-картка) коштує 372 гривні, терміновий коштує 498 гривень, – кажуть у відомстві, – Вартість послуги спрощеного оформлення документів становить 1105 грн (за стандартний термін виготовлення документів у 20 робочих днів) і 1583 грн (за термінове оформлення протягом 7 робочих днів).

У відомстві зазначають, якщо ID-картку в 14 років оформляють вперше, то сплачується лише послуга оформлення закордонного паспорта.

В Державній міграційній службі наголошують, що наразі є певні проблеми з логістикою та доставкою документів до підрозділів управління, які пов’язані з бойовими діями на території області, тому не рекомендують оплачувати термінове оформлення документів. Але право, яку послугу замовляти (звичайну чи термінову), все одно залишається за клієнтом.