Середа, 29 Червня, 2022

Медична допомога за стандартами НАТО: як навчають рятувати життя на Сумщині

З початком повномасштабного вторгнення Росії на територію України гостро постало питання надання першої медичної допомоги людям, які постраждали від війни. Особливо актуальні такі знання на тих територіях де ведуть чи велися активні бойові дії, або в тих територіях де тривають обстріли. Адже під час поранення тим чи іншим способом для постраждалого критичного важливо отримати допомогу в перші хвилини після травмування.

Але щоб правильно це зробити й не нашкодити людині, повідомляє sumy-yes треба мати знання та вміння: як правильно зупинити масивну кровотечу (зазвичай артеріальну), як правильно звільнити дихальні шляхи постраждалого, тим самим уникнувши у людини асфіксії та як діяти при переломах, механічних травмах, контузіях чи великій втраті крові. 

Що таке тактична медицина? 

Тактична медицина – це допомога постраждалим від бойових дій, або тим хто отримав стрілецькі травми. Така допомога надається для того, щоб попередити смерть людини й буває двох видів: тактична медицина в умовах бойових дій та тактична екстрена медицина. Тобто фактично це та ж перша медична допомога, але в особливих умовах – на війні.  

З’явилося поняття тактичної медицини у 1990-х роках після того, як Сполучені Штати та Велика Британія окремо одне від одного провели дослідження по розробці спеціального алгоритму дій по врятуванню військових під час бойових дій. Зараз подібними стандартами користуються більшість армій НАТО. 

Навчання тактичній медицині на Сумщині

Фото: Міжнародний штаб допомоги українцям

Від початку повномасштабного вторгнення і до 8 квітня, тобто майже два місяці на території Сумщини тривали активні бойові дії. Ворог обстрілював область з неба та використовував артилерійські установки, окрім цього велися і стрілецькі бої між солдатами, тому що частина Сумщина була окупована агресором. Проте, навіть після деокупації Сумщини авіаудари на область продовжують, що несе ризики для життя людей. 

Тож, два тижні тому в Сумах стартували навчання з тактичної медицини. Проводять його для сум’ян іноземні інструктори та “Центр надання екстреної медичної допомоги”. Викладачами виступають військові медики Збройних сил України, бійці-рятувальники, працівники ДСНС та поліціянти. Всі необхідні знання надаються за стандартами НАТО, про це на своїй фейсбук сторінці зазначив Міжнародний штаб допомоги українцям

Зараз навчання проходять близько 70 охочих – це вже друга група що навчається тактичній медицині в Сумах. Вже в кінці травня всі курсанти отримають сертифікати бійця-рятувальника та тактичні аптечки в яких будуть всі необхідні матеріали та медикаменти, які сформовані стандартами НАТО. Їх бійцям надає Львівська обласна військова адміністрація. 

А от вже за літній період волонтери планують навчити близько 1000 українців. Брати участь можуть нацгвардійці, представники територіальної оборони, Збройних сил України, національної поліції та прикордонники. Адже найбільша цінність – це людське життя. Ми намагаємося його зберегти чи врятувати, в той час, як російські окупанти роблять все можливе аби його в українців забрати.