Вівторок, 9 Серпня, 2022

Як пішки перейти Україно–російський кордон на Сумщині?

На Сумщині на кордоні з Росією відновили пішохідне сполучення з Російською Федерацією. Проте, там на контрольно – пропускних пунктах діє спеціальна процедура для перетину кордону. Чи важко потрапити до Росії і назад пішки та які враження у людей, журналіст нашого сайту sumy-yes розкаже далі. 

Як українці перетинають кордон з Росією?

Пані Алла вчителька. Попри те, що вона громадянка Росії, жінка прекрасно володіє українською мовою. В Україні у неї живе батько. До нього вона їде на день народження: 95 років! Перетинає кордон тут, у Юнаківці, пішки кілька разів на рік. Говорить, процедура хоч трішки ускладнена, та  часу на все про все йде не більше 15 хвилин. Черг великих немає, прикордонники усі знайомі, то ж труднощів не виникає. Хоча, зізнається жінка, так легко не всім. Її друзі намагалися вже перейти кордон у цьому пункті пропуску і в них були певні проблеми. Але у самої жінки все добре вийшло. Алла – перетинає кордон з Росією у пункті пропуску «Юнаківка», говорить:

«Крім паспорта громадянки Росії і закордонного паспорта потрібні додаткові документи, сім карти, потрібно спеціальну програму скачувати. Треба просто один раз сісти і все добре розібратися, тоді проблем не буде ніяких. Але перш за все розібратися треба. Не раджу не розібравшись їхати сюди, бо виникнуть проблеми і все затягнеться на години, або ж і зовсім вас розвернуть і не пропустять в Україну».

D:\рабочий стол\МістоОнлайн\2021\e75c984b794a.jpg.crdownload

А ось у Нінель ситуація не така оптимістична. Вона живе в Узбекистані. Гостює в Україні у родичів  вже з серпня. Через карантин не могла потрапити додому, бо були закриті кордони. Тепер же, як відкрили пішохідне сполучення- українські прикордонники жінку випускають, а от росіяни впускати своїх же громадян не хочуть. То ж, коли зможе потрапити додому, Нінель й сама не знає. Жінка жаліється, що приїхала до родичів, бо рідко їх бачить, а тепер взагалі не може повернутися додому і все через власних же прикордонників. Нінель – хоче перетнути україно-російський кордон, говорить:

«Ось приїхала провідати рідну сестру, у неї двоє діток є, мої ж племінники. Тепер хочу поїхати назад додому в Росію, а Росія не пускає. Це якийсь сюрреалізм, українці випускають, а мої співвітчизники назад не хочуть пропускати».

Як працюють КПП з Росією на Сумщині

Усього на кордоні з Росією на Сумщині пішохідне сполучення з Росією наразі відкрито у двох пунктах пропуску. Втім, людей тут не надто багато. Лише за вчора сорок шість чоловік перетнули пішки Україно –російський кордон. Всього ж, з 7 липня, як його відкрили –майже триста, говорять самі прикордонники. Роман Ткач – помічник начальника Сумського прикордонного загону, розповідає:

«Повноцінно наразі на території Сумської області працюють лише два пункти пропуску: Юнаківка у Сумському районі і Бачівськ Глухівському районі. Інші поки закриті для пішого перетину. Поки там прогнозів ніяких не даємо на майбутнє».

Нагадаємо, Україна почала відкривати всі міжнародні пункти пропуску, окрім кордону з Російською Федерацією та Білоруссю через складну епідеміологічну ситуацію в цих країнах.